مواد دندانپرشکی, اسید اچ, مواد ترمیمی

اسید اچ بریج چیست و انواع آن

acid-etch

اسید اچ بریج چیست و انواع آن

اسیداچ acid-etch در انواع مختلفی از محلول مایع، ژل، سرنگ یا بطری به کار می‌رود و معمولاً در انتصاب بریج‌ها از ژل استفاده می‌شود.

اسیداچ acid-etch دندانپزشکی چیست؟

بریج ها به طریق ثابت در دهان نصب می‌شوند که این ویژگی ماندگاری بسیار بالایی به این نوع درمان می‌دهد و از این رو به عنوان جایگزین مناسبی برای دندان‌های افتاده شناخته می‌شوند. این بریج‌ها با استفاده از ماده‌ای به نام اسید اچ بریج به دندان‌های اطراف چسبیده می‌شوند.

اسید اچ یک ماده اسیدی واسطه ای است که در درمان‌های مختلف از جمله پرکردن دندان، کامپوزیت و موارد زیبایی به کار می‌رود. این اسید اغلب اسید سولفوریک استفاده شده در این ماده است و در غلظت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسید اچ قابلیت استفاده در انواع بریج‌ها را دارد.

بریج محافظه‌کارانه کمترین آسیب را به دندان‌های کناری وارد می‌کنند و برای اتصال به این دندان‌ها نیاز به تراش خوردن کمی دارند. سپس با استفاده از اسیداچ acid-etch به دندان‌های مجاور چسبیده می‌شوند تا ظاهر دندان‌ها حفظ شود.

انواع بریج

بریج معمولی یا سنتی، رایج‌ترین نوع بریج‌های دندانپزشکی است. از این نوع بریج هنگامی استفاده می‌شود که در دو طرفِ جایِ خالیِ دندان، دندان‌های سالم‌ حضور داشته باشند.

بریج کانتی لور، مشابه بریج سنتی است با این تفاوت که در هنگام نصب تنها یک دندان تراشیده می‌شود به جای تراشیدن هر دو دندان. بریج کانتی لور با توجه به موارد خاص دندانی و لثه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

بریج مری لند نیز مانند بریج سنتی دندان است، با این تفاوت که پشت دندان‌ها کمی تراشیده می‌شوند و سپس اسید اچ بریج بر پشت دندان‌ها زده می‌شود و از طریق یک پایه به روکش وصل می‌شود.

acid-etch

فروش و قیمت اسیداچ acid-etch

اسید اچ یکی از مواد اساسی در زمینه دندانپزشکی است که جهت حفظ سلامت دندان‌ها و پیشگیری از مشکلات دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت اسید اچ دندانپزشکی می‌تواند متغیر باشد و بستگی به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و تامین مواد دندانپزشکی داشته باشد. خرید اسید اچ و خرید مواد دندان به منظور حفظ سلامت دندان‌ها و ارتقاء بهداشت دهان از اهمیت بسیاری برخوردار است. از این رو، اهمیت خرید مواد دندانپزشکی نیز برای درمان دندان ما کم اهمیت نبوده و به منظور داشتن یک دندانی سالم و زیبا، این مواد اساسی را باید به دقت انتخاب کرد.

خریدوفروش مواد دندانپزشکی

در خرید مواد دندانپزشکی، خرید اسید اچ دندان یکی از اجزاء حیاتی برای ترمیم و حفظ دندان‌ها می‌باشد. همچنین، اگر در جستجوی خرید مواد ترمیم دندان و اسید اچ ارزان هستید، نیک دندان به عنوان یک گزینه مطرح و معتبر برای تهیه اسیداچ acid-etch ارزان می‌تواند باشد. قیمت مواد ترمیمی دندانپزشکی معمولاً بستگی به نوع و کیفیت مواد دارد، اما با دقت در خرید مواد ترمیمی دندانپزشکی، می‌توانید از سلامت دندان‌های خود مراقبت کنید و از امکانات بهداشت دهان بهره‌مند شوید.

درباره مجید ابراهیمی

شرکت بهترین طراحان و مشاوران بارثاوا با چندین سال تجربه در زمینه طراحی و توسعه وبسایت، افتخار داریم که به عنوان یکی از پیشروهای صنعت (دیجیتال مارکتینگ) به شما خدماتی را ارائه دهیم. بارثاوا به عنوان یک مرجع کامل و متخصص در زمینه‌های متعددی همچون توسعه وبسایت‌های اختصاصی (کدنویسی) و آموزش‌های رایگان در زمینه طراحی وبسایت، تولید محتوا به سبک جدید، خدمات افزایش رنک (سئو)، تدوین استراتژی، مشاوره سئو و تبلیغات گوگل Ads را به شما ارائه می‌دهیم. اگر به دنبال فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های ذکرشده هستید، ما با افتخار در خدمت شما هستیم و منتظر همکاری موفق با شما در دنیای دیجیتال هستیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره، با جستجوی "شرکت طراحان و مشاوران بارثاوا" با ما در ارتباط باشید و به راهی موفق در فضای آنلاین هدایت شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *